Fotograf ślubny Toruń: Gdzie zorganizować wesele w Toruniu?

Śluby w Toruniu fotografuję ponad 10 lat

Fotograf ślubny Toruń | Opis miejsc weselnych | Przykładowe zdjęcia

W Toruniu się urodziłem i wychowałem, jestem mocno związany z tym miastem. Na przestrzeni lat wykonałem tu wiele zdjęć nie tylko związanych z fotografią ślubną. Można powiedzieć, że znam to miejsce jak własną kieszeń ale nadal potrafi mnie zaskoczyć swoim urokiem, spokojem i klimatem. W tym wpisie opowiem Wam trochę o miejscach w Toruniu, które miałem okazję odwiedzić dzięki fotografii ślubnej. Pokażę przykładowe fotografie ukazujące jak ciekawe i różnorodne jest to miasto. Mam nadzieję, że zawarte tu treści będą dla Was pomocne przy organizacji własnej imprezy.

Fotograf ślubny Toruń, panorama Torunia

Plener ślubny w Toruniu | jak wybrać miejsce?

Gdzie można się udać na plener ślubny w Toruniu? Tu możliwości jest bardzo wiele. Wszystko zależy od tego czy lubicie zdjęcia w scenerii miejskiej i czy dobrze czujecie się w towarzystwie ludzi, którzy podczas zdjęć na pewno będą Wam życzyć wszystkiego dobrego na nowej drodze życia 🙂 Zdaję sobie sprawę, że nie dla każdego może być to komfortowa sytuacja dlatego dobór miejsca na plener podzieliłbym na dwa rodzaje: Miejska starówka i spokojne obrzeża miasta.

Miejska starówka | Plener ślubny w Toruniu

Jeśli lubicie zdjęcia, których elementem jest architektura miasta a spacer wśród ludzi nie stanowi dla Was problemu, plener w centrum miasta może okazać się świetną przygodą. Starówka Torunia dostarcza wielu urokliwych uliczek a turystyczny charakter miasta z pewnością zapewni klika sytuacji, które w ciekawy sposób urozmaicą Wasze zdjęcia. Plener na starówce odbywa się w formie luźnego spaceru, podczas którego wyłapujemy najciekawsze miejsca i sytuacje.

Obrzeża miasta | Plener ślubny w Toruniu

Toruń to nie tylko gotycka starówka. Udany plener ślubny można wykonać spacerując po tutejszych osiedlach czy mostach z których pięknie widać panoramę miasta. Wokół Torunia do dyspozycji mamy także lasy, pola i piaszczyste wydmy rodem z nadmorskich scenerii. Takie przestrzenie proponuję parom, które stronią od miejskiego zgiełku i wolą na spokojnie wykonać kilka pamiątkowych zdjęć.

Jak widzicie, opcji na wykonanie pleneru w Toruniu jest bardzo wiele. Te same miejsca mogą wyglądać zupełnie inaczej w zależności od pory dnia czy roku. Jeśli nie możecie się zdecydować, które lokacje najbardziej do Was pasują, bez obaw, podczas 3h pleneru da się i pospacerować po starówce i odwiedzić pobliskie tereny zielone łapiąc ostatnie promyki słońca.

Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o organizacji pleneru ślubnego lub poznać szczegółową ofertę napiszcie do mnie:

Ślub w Toruniu: które miejsca warto wziąć pod uwagę?

Zacznijmy od tego, że dobra fotografia może powstać wszędzie, zawsze będę uważał, że podstawą wciągających historii są ludzie a miejsca odgrywają tu drugorzędną rolę. Nie zmienia to faktu, że ciekawe wnętrza dają więcej możliwości przy kadrowaniu, dodając klimatu fotografiom. Toruń to miasto, które ten klimat niewątpliwie posiada co bezpośrednio przekłada się na wygląd Waszych zdjęć ślubnych.

Toruńskie kościoły |Reportaż ślubny

Toruńskie zabytkowe kościoły należą do grupy najlepszych przykładów architektury gotyckiej w Europie, trudno wyobrazić sobie bardziej majestatyczne wnętrza na składanie przysięgi małżeńskiej. Do prawdziwych perełek Toruńskiej gotyckiej architektury należą min: Katedra Świętych Janów, Kościół Świętego Jakuba, Kościół Marii Panny.

Nie każdy ma jednak możliwość brania ślubu w takich pięknych kościołach, coraz częściej Młode Pary decydują się na ślub w miejscu, w którym odbywa się wesele. Warto o tym wspomnieć bo jest to coraz częsty widok w mojej pracy, o którym piszę w dalszej części.

Śluby cywilne: które lokale w Toruniu je organizują?

Na mapie Torunia przybywa miejsc gdzie możemy zorganizować jednocześnie ceremonię ślubną i wesele. Jest to bez wątpienia wygodne rozwiązanie i otwiera możliwości wszystkim, tym którzy wymarzyli sobie ślub na świeżym powietrzu. Żeby lepiej zobrazować jak obecnie wyglądają takie ceremonie, wybrałem kilka lokali z Torunia i okolic, które pomogą Wam zorganizować ślub cywilny na swoim terenie. Dodam tylko, że wymieniam tu miejsca na ślub cywilny, w których sam brałem udział jako fotograf. Mam świadomość, że coraz więcej restauracji i sal weselnych w Toruniu poszerza swoją ofertę, możliwe że z czasem dodam tu kilka nowych pozycji.

Osada Barbarka | Fotograf ślubny Toruń

Barbarka to idealne miejsce dla osób ceniących sobie naturę, ponieważ znajduje się w środku lasu w sąsiedztwie małego stawu. Drewniana sala dodaje miejscu rustykalnego charakteru i cieszy oko ciepłymi barwami. Na świeżym powietrzu można tu zorganizować ceremonię zaślubin jak i miejsce wypoczynku dla gości. Więcej zdjęć z Barbarki znajdziecie w reportażu ślubnym na, który zaprosili mnie Klaudia i Simon.

Hole In One | Fotograf ślubny Toruń

Hole In One to lokal połączony z polem golfowym, na którym możecie zorganizować ślub cywilny. Przestronna powierzchnia pól golfowych daje wrażenie przebywania poza miastem, natomiast impreza weselna odbywa się już na sali o nowoczesnym wystroju. Więcej zdjęć z tego miejsca znajdziecie w reportażu ślubnym Marty i Sebastiana.

Hotel 1231 | Fotograf ślubny Toruń

Hotel 1231 jest pięknie położony w samym centrum Torunia. Ceremonię zaślubin można tu zorganizować pod zabytkowym Gdaniskiem co z pewnością nie należy do co dziennych widoków. Więcej zdjęć z obiektu znajdziecie w reportażu Pauliny i Marcina.

Hotel Nicolaus | Fotograf ślubny Toruń

Hotel Nicolaus znajduje się w ścisłym centrum Torunia, bez wątpienia jego zaletą jest możliwość organizacji ceremonii zaślubin jak i samego wesela na dachu obiektu. Widoki na zabytkowe stare miasto z pewnością umilą każdą imprezę.

Młyn Smaków | Fotograf ślubny Toruń

Jeszcze niedawno chodziłem po ruinach Starego Młyna w ramach fotografii miejsc opuszczonych, z pewnością nigdy bym wtedy nie pomyślał, że powstanie tam tyle interesujących obiektów. Młyn Smaków jest kolejnym przykładem miejsca gdzie w ciekawym wnętrzu możemy jednocześnie zorganizować wesele i ślub cywilny. Nietypowa stara konstrukcja budynku dostarcza, niecodziennych otwartych przestrzeni, nie brak tu także loftowych drewniano-ceglanych akcentów. Cały reportaż z tego miejsca znajdziecie u Weroniki i Erena.

Pałac Romantyczny | Fotograf ślubny Toruń

Piękne miejsce położone kawałek od Torunia w Turznie. W Pałacu Romantycznym macie możliwość zorganizować nie tylko ślub cywilny ale także kościelny, bowiem na terenie obiektu znajduje się mała zabytkowa kapliczka. Wokół Pałacu znajduje się obszerny teren zieleni, dzięki czemu mamy możliwość spacerować pośród stawów i starych drzew. Co więcej w obiekcie znajduje się kilka sal weselnych, które umożliwiają dostosowanie wnętrza do liczby gości i wizji Waszego wesela. Żeby lepiej obejrzeć to miejsce zapraszam na reportaż Pauliny i Turala

Przy złotej wyspie | Fotograf ślubny Toruń

Zaraz pod Toruniem we wsi Złotoria znajduje się malowniczo położony obiekt – Przy złotej wyspie. Jak sugeruje nazwa, ślub cywilny można tam zorganizować na małej wysepce znajdującej się na środku stawu, dlatego jest to idealne miejsce na wesele dla ludzi ceniących sobie ciszę, spokój oraz bliskość natury. Na zwiedzanie Złotej Wyspy zabierze Was reportaż u Kamili i Kamila.

Jak wybrać fotografa na ślub?

Miła atmosfera, szczerość i zaufanie to podstawa udanej współpracy dlatego, kierujcie się instynktem, oglądajcie zdjęcia (najlepiej całe historie) i rozmawiajcie. Oczywiście nigdy nie powiem, że jestem najlepszym wyborem, mogę jedynie zdjęciami pokazać moje zaangażowanie w każdy wykonywany reportaż. Jeśli czujecie, że to ja mogę być dla Was odpowiednim fotografem w dniu ślubu, napiszcie do mnie. Ze swojej strony dołożę wszelkich starań żeby czytelnie przedstawić ofertę, która sprosta Waszym oczekiwaniom.

Kontakt

Dziękuję, za każdą wiadomość i poświęcony czas na oglądanie zdjęć. Zawsze chętnie się z Wami spotkam i odpowiem na dręczące Was pytania . Jeśli chcecie zapytać o termin lub obejrzeć ofertę zapraszam do kontaktu:

Poznaj lepiej mnie i moje fotografie

Z fotografią jestem związany nie tylko zawodowo. Robienie zdjęć jest jedną z moich ulubioną form spędzania czasu, dlatego często zabieram aparat w podróż czy na zwykły spacer. Jeśli chcecie poznać mnie lepiej i zobaczyć więcej zdjęć, zachęcam Was do śledzenia kont na Instagramie i Facebooku:

Fotograf Toruń | Fotograf Bydgoszcz | Fotograf Gdańsk